Czyszczenie wysokociśnieniowe odbywa się przy użyciu myjki ciśnieniowej (np. Karcher). Temperatura oraz ciśnienie wody muszą być odpowiednio dobrane do specyfiki i stanu czyszczonej powierzchni.
W niektórych przypadkach czyszczenie metodą ciśnieniową okazuje się niewystarczające, dlatego efekt można wzmocnić poprzez użycie środków czyszczących przyjaznych dla środowiska oraz materiałów budowlanych.

Czyszczenie wysokociśnieniowe

Zakres usług

Czyszczenie i konserwacja dachów.

Posiadamy kompletny sprzęt oraz umiejętności, aby bezpiecznie wykonać zlecenia na każdej wysokości. Mycie dachów z wszelkiego rodzaju zabrudzeń odbywa się z wykorzystaniem gorącej wody pod ciśnieniem,
bio-degradowalnych środków czyszczących oraz z wykorzystaniem  technik alpinistycznych. Dzięki temu możemy dojść do każdego miejsca
i wykonać czyszczenie dachówki ceramicznej.  Dbanie o czystość dachówki, usuwanie mchu z dachu ma ogromny wpływ na stan techniczny dachu.
Na życzenie klienta po umyciu   dachu, impregnujemy go specjalnym środkami konserwującymi mającymi na celu zabezpieczenie całej umytej powierzchni na dłuższy okres. Regularne czyszczenie dachówki ceramicznej pozwala  utrzymać dach w dobrym stanie przez lata.

Czyszczenie elewacji

W wyniku oddziaływania czynników atmosferycznych w naturalny sposób dochodzi do zabrudzeń elewacji. Mury zaczynają pokrywać się nalotem, który sprawia, że nie ma śladu po dawnym kolorze i wyglądają mało estetycznie. Dzięki wykorzystywanym maszynom i odpowiednim środkom pielęgnacyjnym jesteśmy w stanie przywrócić murom dawny kolor, co pozwoli uniknąć odświeżenia/ponownego malowania. Usuwamy zanieczyszczenia, takie jak: spaliny, pyły, sadza, kwaśne deszcze, które wpływają na wygląd i stan techniczny budynku.

Czyszczenie kostki brukowej.

Kostka brukowa to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów
w budowaniu przestrzeni publicznej, przez co ulega silnym zabrudzeniom. Usuwamy zabrudzenia takie jak kusz, brud, sadze, plamy po oleju, ślad po oponach, mech, gumy do żucia.

Impregnacja

Na czyszczoną powierzchnie nakładamy preparaty hydrofobowe
i olejofobowe, które poprawiają efekt wizualny. Używamy produktów
z najwyższej klasy, które oparte są na strukturze nanocząsteczek silanów. Dzięki swoim nanomolekułom nadają powierzchni właściwości hydrofobowe i oleofobowe oraz wnikają w w głąb powierzchni nie tworząc
na niej widocznej gołym okiem powłoki, nie zatykają przy tym naturalnych porów struktury, umożliwiając swobodną cyrkulację powietrza.

Hydropiaskowanie

Technologia hydropiaskowania polega na czyszczeniu powierzchni pod ciśnieniem z wykorzystaniem mieszaniny wody i piasku. Takie połączenie znacznie zmniejsza pylenie co umożliwia spokojną pracę w miejscach publicznych, przy natężonym ruchu.

Metoda ta pozwala na usuwanie:

  • rdzy z konstrukcji stalowych
  • powłok lakierniczych (np. graffiti) znajdujących się na murach
    i ścianach budynków,
  • oznakowań poziomych na drogach i parkingach (np. przejścia dla pieszych),
  • starych farb z powierzchni drewnianych (np. domy letniskowe, altany, tarasy),
  • wykwitów na ścianach pochodzenia roślinnego lub budowlanego,
  • osadów lepkich i utwardzonych z powierzchni.

Skontaktuj się z nami!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Pola wyboru